• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Aplikacja mobilna Małopolska. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej

Szlak frontu wschodniego I wojny światowej w województwie małopolskim wiedzie do miejsc, które w latach 1914–1915 były areną kluczowych zmagań na froncie wschodnim I wojny światowej.

Wędrówkę po szlaku rozpoczynamy w Krakowie, zwiedzając potężne forty twierdzy Kraków oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego z zachowanymi autentycznymi samolotami bojowymi z lat I wojny światowej. Trasy szlaku prowadzą na pola bitewne na północ od Krakowa, związane z walkami na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w listopadzie 1914 r., a następnie na południe, gdzie stoczone zastały bitwy pod Łapanowem i Limanową i dalej ku terenom, na których na początku maja 1915 r. rozegrała się przełomowa, zwycięska dla Austro-Węgier i Niemiec bitwa pod Gorlicami. Wreszcie docieramy w malownicze pasma Beskidu Niskiego, także pełne wojennych pamiątek. Z kolei będąc w Tarnowie, zobaczymy budynki związane z czasami Wielkiej Wojny, takie jak koszary czy szpital garnizonowy.

Aplikacja „Małopolska. Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej” to idealny sposób na zmierzenie się z historią oko w oko. Obiekty na trasie zostały urozmaicone zdjęciami, w tym także archiwalnymi, całość uzupełniona jest ciekawymi artykułami na temat przedwojennej Małopolski, historii wybuchu Wielkiej Wojny, a także na temat życia codziennego żołnierzy, lotnictwa, architektury cmentarnej oraz Legionów Józefa Piłsudskiego.

Aplikacja działa w trybie offline, wykorzystuje mapy OpenStreetMap oraz GPS.

Pobierz aplikacje z Google Play
Pobierz aplikację z Apple AppStore
      Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty