• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Zapraszamy na „Spacer Wokół Szopki”.

Współpraca Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Krakowskiego Biura Festiwalowego z przedsiębiorcami, zaowocowała tym, iż już po raz trzeci do witryn i lokali: sklepów, restauracji, instytucji, trafiły szopki krakowskie z budowanej przez lata muzealnej kolekcji. Dwadzieścia siedem mniejszych i większych szopek, którym udało się zdobyć nagrody i wyróżnienia w Konkursie Szopek Krakowskich, w latach 1980-2007, zostało umieszczonych w dziewiętnastu miejscach, w okolicy Rynku Głównego oraz poza rejonem Starego Miasta. Dodatkowo dziesięć dużych szopek z lat 2016 i 2017 w rozświetlonych ekspozytorach stanowi ozdobę miejskich placów i ulic.

Krakowskie szopki, obok nawiązania do legend i historii, stanowią miejsce odwołania również do wydarzeń aktualnych. W taki oto sposób, twórcy szopek corocznie zapisują dzieje naszego kraju. W roku obecnym, nawiązując do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, spacer „Wokół szopki” zatytułowany został „Szopkarze dla Miasta i Niepodległej” .

6 stycznia, w Święto Trzech Króli, o godzinie 14:00, Pan Michał Niezabitowski – Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, oprowadzi wszystkich miłośników szopki i historii Krakowa, trasą spod Wawelu (od ul. Powiśle 11) do Celestatu. To właśnie Celestat stanowi miejsce tegorocznej prezentacji Pokonkursowej Wystawy Szopek Krakowskich.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, podczas którego będziecie Państwo mieli okazje do zapoznania się z wieloma ciekawymi informacjami, dotyczącymi tych pięknych budowli.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty