Kategorie:

zaawansowane

Zapraszamy na „Lato z Parowozami”.

Jest to cykl wydarzeń odbywających się przez całe wakacje, od 30.06 do 16.09, które przybliżają historię i dziedzictwo polskiego kolejnictwa. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas imprez najmłodsi będą mogli zapoznać się z pracą maszynistów i kolejarzy oraz podróżować zabytkowymi pociągami. Głównym wydarzeniem, jak co roku, będzie sierpniowa „Parowozjada”, która odbędzie się 18.08 w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce.

Skansen w Chabówce posiada najliczniejszą i najbardziej różnorodną, pod względem ilości typów, kolekcję historycznego taboru trakcyjnego i wagonowego. Młodzież będzie mogła podziwiać tabory, które znali tylko z filmów. To właśnie ze skansenu wypożyczano tabor  do takich realizacji jak:  „Złoto Dezerterów”, „Katyń”, „Przygody dzielnego wojaka Szwejka”, „Przedwiośnie”, „Lista Schindlera”.

Podczas każdego wakacyjnego weekendu, w skansenie w Chabówce, organizowane będą spotkania tematyczne pod nazwą „Tajemnice parowozów”. Ciekawym wydarzeniem  będzie przejazd pociągiem retro z zabytkowymi wagonami i lokomotywą parową  z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Wydarzenie dla najmłodszych ma walor rozrywkowy jak i edukacyjny, poprzez organizację zajęć artystycznych oraz spotkań popularyzujących historie kolei w Polsce.

 Dla zainteresowanych pobytem na dłuższy czas,  skansen oferuje 25 miejsc noclegowych. W tym czasie można zwiedzić ekspozycję, wycofanych z ruchu parowozów, lokomotyw spalinowych i elektrycznych, żurawi, pługów i wagonów.

Szczegółowy kalendarz wydarzeń znajduje się na  stronie www.latozparowozami.pl.

 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty