• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Zapraszamy do Iwkowej na Święto Suszonej Śliwki

Od 2001 roku Gmina Iwkowa organizuje „Święto Suszonej Śliwki”, które w tym roku odbędzie się 16 września. Impreza ma na celu promocję produktu regionalnego, jakim jest suszona śliwka oraz popularyzację walorów turystycznych i krajobrazowych gminy. Stałym punktem programu są różnorodne konkursy. Najciekawszym z nich jest ten „Na najlepszą potrawę ze śliwką”, w którym udział zgłaszają zarówno osoby indywidualne, gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy jak i restauratorzy. Ciekawym punktem wydarzenia jest też konkurs na najładniejsze dekoracje z płodów rolnych - „jesienne stoły”, organizowany dla wszystkich szkół z gminy Iwkowa.

Podczas imprezy odbywają się ponadto, występy zespołów folklorystycznych, muzycznych i tanecznych oraz zabawy i konkursy dla dzieci. Imprezie towarzyszą kiermasze z rękodziełem artystycznym i produktami regionalnymi Gminy Iwkowa, stoiska twórców ludowych oraz pokazy rzemiosła artystycznego. „Święto Suszonej Śliwki” to również doskonała okazja do promocji agroturystyki na terenie gminy. Impreza jest okazją do prezentacji różnego rodzaju instytucji i organizacji zajmujących się rolnictwem i produktem regionalnym.  Organizator zaprasza do udziału w imprezie, która jest doskonałą okazją do branżowych spotkań, wymiany doświadczeń oraz sprzedaży produktu regionalnego.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej, kontakt: gokiwkowa@op.pl, www.iwkowa.pl, tel. 14 6844307.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty