• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Zapraszamy Amatorów na 5. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim.

Zakopiański sezon zimowy sprzyja aktywnemu i rodzinnemu spędzaniu czasu. Na turystów w Zakopanem czekają znakomicie przygotowane stoki narciarskie, trasy biegowe, szlaki skiturowe, lodowiska oraz duże wydarzenia sportowe. Jednym z nich jest organizowany, na pięknych widokowo i zachęcająco usytuowanych zakopiańskich stokach narciarskich – 5. Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, dedykowany amatorom.

Zakopiański sezon zimowy sprzyja aktywnemu i rodzinnemu spędzaniu czasu, a miasto zapewnia: górzyste tereny, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną z usługami na najwyższym poziomie i niezapomniane widoki. Oferta dostosowana jest zarówno do tych, którzy preferują aktywny sposób spędzania wolnego czasu, jak i do zagorzałych kibiców zimowych dyscyplin sportowych.

5. Puchar Zakopanego  w  Narciarstwie Alpejskim  to niesamowita sportowa impreza, zorganizowana przez Miasto Zakopane i największe zakopiańskie stacje narciarskie.
Te zawody sportowe to świetny pretekst do spędzenia wolnego czasu i odpoczynku pod Tatrami, a przy okazji do wygrania atrakcyjnych nagród. Zawody są prestiżowym wydarzeniem z bogatą historią sportową. To profesjonalnie przygotowana impreza
o wysokich walorach sportowych, na wysokim poziomie organizacyjnym.

Puchar co roku rozgrywany jest w okresie ferii zimowych. W ramach tegorocznej edycji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla zawodników i widzów, a poszczególne edycje punktowane są w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów.

Zawodnikiem może zostać każda chętna osoba, lubiąca szybką jazdę na nartach i dobrą zabawę. Zawody co roku skupiają ludzi z całej Polski oraz gości z zagranicy. Na stokach rywalizują zarówno amatorzy, jak i byli zawodowcy, jeżdżący teraz rekreacyjnie, w wieku od 18 do ponad 80 lat. W tej edycji zawodów, 10 lutego, swoją szansę na dobrą zabawę narciarską będą miały również dzieci, mogące wystartować w XLI Lidze Sportów Zimowych.

Piąta edycja zawodów dla amatorów o Puchar Zakopanego, rozpocznie się już 13 stycznia na zakopiańskiej Harendzie, potem 3 lutego zawodnicy będą rywalizować na Kasprowym Wierchu, po czym 10 lutego powrócą na Harendę, na której z dorosłymi rywalizować będą również dzieci. Wielki finał zawodów zaplanowano 24 lutego na Polanie Szymoszkowej.

Kalendarium:
13 stycznia (sobota)  Harenda
3 lutego (sobota)  Kasprowy Wierch
10 lutego (sobota)  Harenda
24 lutego (sobota)  Polana Szymoszkowa

Impreza Gwarantuje pełen profesjonalizm, dobrą zabawę, pozytywne, sportowe emocje oraz dodatkowe doznania estetyczne, jakimi są wspaniałe widoki, roztaczające się z zakopiańskich stoków narciarskich.

Zapisy na zawody już trwają i można ich dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie www.zakopane.pl.

Serdecznie zapraszamy do brania udziału w tym wyjątkowym, sportowym wydarzeniu.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty