• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

XXV Międzynarodowy Festiwal „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

W ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” w  dniach 16, 27, 28, 29 oraz 30 kwietnia 2019 roku odbędą się koncerty najwybitniejszych artystów zarówno polskiego jak i światowego jazzu. Podczas festiwalu muzycznego zaprezentują się również gwiazdy jazzowe młodego pokolenia.  

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się w wielkim stylu, zainauguruje ją sam John McLaughlin, o którym mówi się, że jest legendą jazzowej gitary, który uważa, że w muzyce jazzowej wiek jest mniej ważny niż apetyt na dźwięki. McLaughlin wystąpi w towarzystwie grupy 4th Dimension 16 kwietnia br. o godzinie 20:00 w Krakowskim Teatrze Variete, prezentując podczas swojego występu wiele odsłon jazzu. 

27 kwietnia br. o godzinie 20:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha po raz pierwszy w Krakowie wystąpi amerykańska wokalistka oraz pianistka – Kandace Springs. Jej głos uważa się za jeden z najciekawszych, który wg Prince’a „mógłby stopić śnieg”. Podczas koncertu zaprezentuje mieszankę jazzu, popu, soulu, R&B jak też muzyki klasycznej.

Joachim Mencel Quintet będzie kolejną gwiazdą Festiwalu, która wystąpi 28 kwietnia br. o godzinie 20:00 w Muzeum Manggha w Krakowie. Przygotowany przez artystów program zadedykowany jest wszystkim fanom muzyki jazzowej, jak też osobom szanującym i kochającym muzykę tradycyjną ludową.

Natomiast muzykę sakralną różnych epok zaprezentuje Adam Bałdych wraz ze swoim kwartetem 29 kwietnia br. o godzinie 20:00 w Krakowskim Teatrze Variete. SACRUM PROFANUM jest najnowszym projektem artystów, który został nagrany do oficyny wydawniczej ACT MUSIC i proponuje słuchaczowi muzykę uduchowioną.

30 kwietnia br. o godzinie 20:00 w Muzeum Manggha w Krakowie zostanie zaprezentowany projekt pt. Tribute To Komeda Andrzeja Jagodzińskiego, wybitnego polskiego pianisty, który zaaranżuje na nowo utwory Krzysztofa Komedy.

Szczegółowy program Festiwalu oraz informacje o biletach można znaleźć na stronie: www.krakow-jazz.pl

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie” jest Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Jazzowy Kraków.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty