• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Wystawa Figur Stalowych w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę, którą można oglądać do 30 czerwca, w Muzeum Inżynierii Miejskiej. To wyjątkowa kolekcja prezentująca kilkadziesiąt rzeźb stalowych, inspirowanych postaciami z bajek, filmów science fiction, świata fantasy, celebrytami, jak również zwierzętami czy modelami luksusowych marek samochodów. To doskonała forma spędzenia wolnego czasu, nie tylko dla najmłodszych ale również dla całych rodzin.

Pomysł realizacji projektu zainicjował Mariusz „Jose” Olejnik na złomowisku „Skup złomu przy czołgu” w Pruszkowie, gdzie powstała pierwsza rzeźba – stolik ze szklanym blatem. Obecnie grupę artystów skupioną wokół Galerii Figur Stalowych, stanowi około 120 rzemieślników pochodzących z różnych części świata, których figury trafiają do Polski drogą morską, lądową oraz lotniczą. Waga każdej formy kształtuje się na poziomie od 50 do 100 kg, a modele prezentowanych samochodów wykonanych w skali 1:1, przekraczają nawet tonę. Samochody to nie tylko eksponaty do oglądania ale również miejsca do których można wejść.

W celu stworzenia tych wyjątkowych figur, nie wykorzystano odlewów ani ciężkich maszyn ale w całości została wykorzystana praca ręczna. Do stworzenia figur zostały użyte: spawarka, palnik, młotek i przecinarka. Elementy, takie jak koła zębate, elementy skrzyń biegów, łańcuchy, śruby, nakrętki oraz wszelkiego rodzaju  przekładnie, z których wykonane są figury dostarczone zostały z lokalnych złomowisk stalowych.

Wystawa otwarta jest 7 dni w tygodniu w następujących godzinach: poniedziałek – piątek w godzinach: 9.00-20.00 i sobota – niedziela, w godzinach: 9.00-20.00.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty