Kategorie:

zaawansowane

Wrzesień

Małopolska Noc Naukowców
Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Niepołomice, Andrychów, Skawina www.nocnaukowcow.malopolska.pl,wrzesień
Mnóstwo ciekawych imprez i wydarzeń (od wykładów, zajęć interaktywnych i warsztatów „zrób to sam” po spektakle naukowe i efektowny pokaz laserów)dla osób w każdym wieku.

Sacrum Profanum Festival
Kraków, www.sacrumprofanum.pl2. tydzień września
Ten festiwal muzyki współczesnej to trwający cały tydzień cykl koncertów organizowanych często w nietypowej, industrialnej scenerii hal fabrycznych huty Arcelor Mittal Steel w Nowej Hucie.

Międzynarodowy Turniej Rycerski „O złoty warkocz Tarłówny”
Dębno, www.muzeum.tarnow.pl,2. niedziela września
Jest to jedna z największych imprez plenerowych tego typu w całej Polsce, na którą zjeżdżają się setki rycerzy z bractw rycerskich, także z zagranicy. Można tu zobaczyć pokazy walk, tańce i gry, wyczyny kaskaderskie jeźdźców, zaś we wnętrzach zamku wysłuchać koncertów muzyki dawnej.

Wieczory Małopolskie 
Nowy Sącz, www.mcksokol.pl,wrzesień–październik
Wieczory Małopolskie to cykl koncertów oraz spektakli operowych i dramatycznych w wykonaniu artystów m.in. Opery Krakowskiej, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie czy Teatru STU, również z Krakowa.

ArtBoom
Kraków, www.artboomfestival.pl, przełom września i października
Impreza umożliwia kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami w sztuce najnowszej polskiej i zagranicznej. W ramach festiwalu swoje prace prezentowali m.in. Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Pawel Althamer, Mirosław Bałka.

Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”
Tarnów, www.teatr.tarnow.pl, 2 poł. wrześnie
Na deskach tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego wystawiane są najlepsze spektakle komediowe. W programie imprezy są także koncerty, happeningi i wernisaże oraz rozmaite warsztaty.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty