• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2018

16 września, Gmina Zator zaprasza na „Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe”, odbywające się na łowisku wędkarskim „Podolsze”, przy drodze na Smolice. Ta cykliczna impreza już na stałe wpisała się w małopolski kalendarz. Program jest bardzo bogaty, a na uczestników czeka szereg wydarzeń takich jak: konkurs gastronomiczny, zawody wędkarskie, degustacje, koncert oraz pokaz taneczny.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00, konkursem „Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w przyrządzaniu potraw z karpia”. Już o 11:10 wystąpi Zespół Ludowy „Radoczanki” z Gminy Tomice, a o 11:30 Chór „Osieczanie” z Gminy Osiek.  W samo południe odbędzie się pokaz taneczny w wykonaniu zespołów: „Mażoretki  Queen Step” , „One Step” oraz „Duet Twins” z Polanki Wielkiej.  Po południu nastąpi część muzyczna, na początek zagra zespół regionalny z Gminy Spytkowice, następnie wystąpi chór „Perfectum” z Gminy Przeciszów.  O godzinie  13:15 organizatorzy zapraszają na koncert zespołu Ludowego „Tańczące Kumoszki” z Gminy Brzeźnica.

Ponadto zaplanowane zostały koncerty zagranicznych zespołów z Miast Partnerskich pod hasłem – „Mozaika artystyczna”. O godzinie 15.00 zaplanowane jest zakończenie zawodów wędkarskich o „Puchar Łowiska Podolsze” oraz  rozstrzygnięcie Mistrzostw Szkół Gastronomicznych i wręczenie nagród. Na godzinę 15:15 przewidziane jest uroczyste zakończenie „Żniw Karpiowych”.

Organizator przygotował również dodatkowe atrakcje. W trakcie trwania wydarzenia przewidziana jest degustacja Produktów Tradycyjnych Doliny Karpia, a także stoiska kulinarne KGW z Zatorszczyzny, jak również stragan kulinarny „Przysmaki karpiowe”.  Uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska promocyjne zaprzyjaźnionych Lokalnych Grup Działania, a także krainę rękodzieła - stoisko ARTDoKa.

Dla najmłodszych odwiedzających przygotowany będzie ogródek zabaw dla dzieci oraz warsztaty „Pocztówka z Doliny Karpia” czyli malowanie gigantycznych pocztówek i układanie puzzli.

Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej:  https://www.rokzator.pl/

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty