• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta po raz siódmy zapraszają na Festiwal Zaklęte w Dyni. Odbędzie się on 16 września  w godzinach od 11.00 do 14.00 w Alei Róż. Dynie uprawiane są na nowohuckim osiedlu Branice od wielu lat. To właśnie tam odbywały się pierwsze edycje, które z czasem „zawędrowały” do obecnej lokalizacji. Festiwal ma na celu umocnienie tożsamości regionalnej mieszkańców województwa małopolskiego, poprzez: upowszechnianie tradycji uprawy dyni, zwiększenie wiedzy o hodowli, promocję wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego, a także umożliwienie całym rodzinom bezpłatnego, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w ich regionie.

W trakcie wydarzenia  animatorzy zaproszą chętnych do udziału w animacjach, warsztatach plastycznych i zabawach inspirowanych kształtami i kolorami dyni. Jak co roku nie zabraknie konkursów z dynią w roli głównej. Dynia pełna energii jest to konkurs plastyczny, do którego można zgłaszać prace indywidualne lub w zespołach dwuosobowych w trzech kategoriach wiekowych – do 7 lat; 7-13 lat oraz 13-16 lat. Jury będzie oceniać pomysłowość wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego. Do konkursu Dynia jaka jest, każdy widzi zaproszeni są wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Dyniowe prace i okazy należy dostarczyć na Aleję Róż w dniu imprezy w godzinach od 10.00 do 11.00. W trakcie imprezy nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Jak co roku goście zostaną zaproszeni na pokaz kulinarny i do degustacji dyniowych smakołyków.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz regulamin i karta zgłoszenia a także plan festiwalu, dostępne są na stronie http://zakletewdyni.pl/

 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty