• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Trwają zapisy na IX Bieg Podhalański w Nowym Targu.

Nowy Targ otwiera się dla biegówek. Na dzień 4 lutego 2017 r, sobotę,  zaplanowano dziewiątą edycję zawodów pod nazwą "Bieg Podhalański". Zawody mają formułę otwartą. Trasa biegu poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody „Bór Na Czerwonem”. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową.

Ranga zawodów tegorocznych znacznie wzrosła, bowiem IX Bieg Podhalański został wpisany do kalendarza masowych biegów Polskiego Związku Narciarskiego, jako jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

W tym roku warunki śnieżne dopisują i amatorzy nart biegowych mogą skorzystać ze wszystkich nowotarskich tras narciarskich, przygotowanych i wyratrakowanych.  Czeka na nich trasa wokół „Boru na Czerwonem” o długości 15 km oraz w „Borze Kombinackim” o długości 5 km. Codziennie czynna jest również sztucznie naśnieżana i oświetlona po zmroku trasa przy stacji narciarskiej „Długa Polana”  - długości 700m. Cieszy to tym bardziej, ze w ubiegłym roku ze względu na brak śniegu impreza została odwołana.

W IX edycji Biegu Podhalańskiego nagrody będą przyznawane do 6 miejsca open na każdym dystansie, z podziałem na kobiety i mężczyzn! Każdy zawodnik otrzyma upominek z logotypem biegu oraz odlewany medal. Fundatorami nagród dla najlepszych są między innymi : Sponsor Generalny firma SALOMON oraz lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin i Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

 Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu poprzez zabranie udziału w biegu. Do zobaczenia na trasie!

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty