Kategorie:

zaawansowane

Smart SAD

 

SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej. Na trasie Szlaku znajdują się obiekty unikatowe w skali świata, w tym 8 które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. W okolicach Tarnowa położony jest jeden z nich – kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej.

Niniejsza aplikacja zawiera opis 100 atrakcji turystycznych w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie „Tarnów i okolice”. Została również poszerzona o wybrane miejsca noclegowe i gastronomiczne w Tarnowie, posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie, a także istnieje możliwość wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. W planowaniu pobytu w regionie tarnowskim pomoże również aktualny kalendarz imprez.

Aplikacja dostępna jest na 3 systemy operacyjne: Android, Windows Phone i iOS w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, która powstała pod koniec 2010 roku i wpisuje się w nowoczesne, zarówno w kraju jak i w Europie, rozwiązania form współpracy samorządu terytorialnego różnych szczebli oraz lokalnej branży turystycznej. Celem TOT to przede wszystkim promocja turystyki i kreowanie lokalnych produktów turystycznych na terenie subregionu tarnowskiego.

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce powstał z inicjatywy Województwa Małopolskiego, a jego operatorem jest Małopolska Organizacja Turystyczna www.drewniana.malopolska.pl

Pobierz ulotkę o Smart SAD

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

 
      

   

Pobierz aplikację z Google Play

Pobierz aplikację z Apple AppStore

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty