Kategorie:

zaawansowane

Sierpień


Tydzień Kultury Beskidzkiej
Maków Podhalański i Oświęcim, www.rok.bielsko.pl, przełom lipca i sierpnia
To duży festiwal folklorystyczny, podczas licznych koncertów prezentujący ludową muzykę, taniec i śpiew, a także obrzędy i zwyczaje. Festiwal odbywa się jednocześnie w kilku miejscowościach.

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”
Kraków, www.cracoviadanza.pl, przełom lipca i sierpnia
Festiwal obejmuje koncerty i widowiska, m.in. na Rynku Głównym w Krakowie, a także warsztaty tańców historycznych, wykłady i wystawy tematyczne.

Europejski Festiwal im. Jana Kiepury
Krynica-Zdrój, www.kiepurafestival.pl, 2. poł. sierpnia | 2nd half of August
Cykl koncertów, m.in. arii operowych, organizowany na pamiątkę Jana Kiepury, sławnego śpiewaka operowego, który chętnie wypoczywał w Krynicy.

Noc Sakralna „Cracovia Sacra”
Kraków, www.krakowskienoce.pl, połowa sierpnia
Wydarzenie umożliwia nocne odkrywanie tajemnic krakowskich kościołów i klasztorów. Można wówczas zwiedzić m.in. zamknięte na co dzień skarbce kościelne i klasztorne oraz ciekawe wystawy lub posłuchać koncertów o tematyce sakralnej.

Sabałowe Bajania
Bukowina Tatrzańska, www.domludowy.pl, połowa sierpnia | mid-August
Konkurs gawędziarzy góralskich, koncerty tradycyjnej muzyki z Podhala, popisy śpiewaków, drużbów i starostów weselnych wieńczy finałowa Sabałowa Noc, odbywająca się w pięknej scenerii górskich lasów w Niebieskiej Dolinie koło Bukowiny Tatrzańskiej.

Muzyka w Starym Krakowie
Kraków, www.muzykawstarymkrakowie.eu, 2. poł. sierpnia 
Cykl koncertów muzyki klasycznej, organizowany przez znaną orkiestrę Capella Cracoviensis, przyciągający światowej sławy wykonawców. Koncerty odbywają się we wspaniałej scenerii krakowskich zabytków.

Reggae Most 
Wadowice, www.wck.wadowice.pl, 2. poł. sierpnia
Od kilku lat w Wadowicach mogą spotkać się miłośnicy jamajskich brzmień: koncert,na który zapraszane są gwiazdy muzyki reggae z Polski, ale też zagraniczne,jak sama nazwa wskazuje, odbywa się koło mostu na rzece Skawie.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich 
Zakopane, www.mffzg.pl,ostatni tydzień sierpnia
Cieszący się międzynarodowym uznaniem festiwal folklorystyczny, na który zjeżdżają zespoły z całego świata, prezentujące swoje umiejętności podczas koncertów konkursowych i uroczystego finału.

Kraków Live Festiwal
Kraków, www.livefestival.pl, 2. poł. sierpnia Masowa impreza na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, podczas której w maratonie koncertowym biorą udział największe gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej i czołowi polscy wykonawcy grający na trzech scenach.

Małopolski Festiwal Smaku – finał
Kraków, www.smak.malopolska.plostatni weekend sierpnia W sierpniu na krakowskim Kazimierzu, na placu Wolnica,odbywa się finał Małopolskiego Smaku. W ramach festiwalu organizowane są m.in. kiermasze i konkursy,. Można tu skosztować wielu regionalnych przysmaków.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty