• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Shanties – mekka żeglarzy pod Wawelem.

Kraków staje się żeglarską stolicą Polski co roku, przez kilka zimowych dni, podczas festiwalu pieśni żeglarskiej Shanties. W tym roku nastąpi to w terminie od 23 do 26 lutego. Tegoroczna edycja festiwalu nosi tytuł  WISŁĄ NA OCEANY, co udowadnia, że z Krakowa, dzięki kreatywności artystów, nie jest tam wcale daleko. Na 4 scenach podczas 14 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne, kiermasz żeglarski, prezentacje, tematyczne gry miejskie i wiele innych atrakcji.

Tradycyjne miejsce koncertów - Klub Rotunda – zamienione zostanie w tym roku na kilka nowych miejsc na mapie Krakowa.  Dwa pierwsze dni festiwalu odbędą się z Klubie Żaczek, w Radiu Kraków zabrzmi koncert szantowych bardów „Struna za struną”, a w niedzielę finał nastąpi w dużej komfortowej sali kinowo – widowiskowej Kijów Centrum.

Festiwal prezentuje muzykę żeglarską, od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców poprzez folk morski, ballady żeglarskie i koncerty tematyczne. Obok popularnych polskich szantymanów – gwiazd piosenki żeglarskiej, zobaczymy norweski chór „Slogmakaane” i The Emouth Shanty Men z Wielkiej Brytanii oraz jedyny w Polsce męski chór szantowy „Zawisza Czarny”. Jak wielka siła tkwi w szancie, będziemy udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania szanty „Pożegnanie Liverpoolu” w sobotnie popołudnie na Rynku Głównym w Krakowie 25 lutego.

Program Festiwalu znajdą Państwo na stronie internetowej: www.shanties.pl, natomiast rezerwację mogą Państwo dokonać na stronie - www.rezerwacja.hals.krakow.pl


Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty