Kategorie:

zaawansowane

Październik

Studencki Festiwal Piosenki
Kraków,www.studenckifestiwal.pl, połowa października
Co roku w Krakowie odbywa się konkurs piosenki studenckiej. Laureatami festiwalu byli m.in. Marek Grechuta, Maryla Rodowicz czy Renata Przemyk. Koncerty odbywają się w różnych salach koncertowych i klubach krakowskich.

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA
Kraków, www.ofafafestiwal.com, połowa października
To jedyny festiwal w Polsce poświęcony wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Jest corocznym podsumowaniem dorobku polskiej produkcji w tej dziedzinie, a dla kinomanów okazją do obejrzenia ciekawych seansów.

Tarnów International Jazz Contest
Tarnów, www.tarnow-jazz.pl, 2. poł. października
W październiku w Tarnowie królują jazzmani z Polski i ze świata. Koncerty przeznaczone są nie tylko dla koneserów, ale też dla osób dopiero poznających ten fascynujący gatunek muzyki. W ramach festiwalu odbywa się również konkurs dla zespołów jazzowych oraz warsztaty.


Krakowskie Reminiscencje Teatralne
Kraków, www.krt-festival.pl, 2. poł. października
Jeden z największych i najstarszych przeglądów teatralnych w Polsce, organizowany co roku i skupiający się wokół wybranego tematu. Prezentuje najbardziej aktualne trendy w świecie teatru.


Krakowskie Zaduszki Jazzowe
Kraków, www.krakowskiezaduszkijazzowe.dt.pl ,przełom października i listopada 
Najstarszy z polskich festiwali jazzowych gromadzi grono wielbicieli tego gatunku muzyki. Oprócz polskich znakomitości na krakowskich scenach koncerty dają także muzycy z całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada
Kraków, www.conradfestival.pl, 2 poł. października
To prawdziwe święto literatury. Można wtedy wziąćudział w spotkaniach z pisarzami, warsztatach literackich oraz debatach. W ramach festiwalu organizowane są też koncerty i spektakle teatralne.

Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej
Bobowa, www.ck.bobowa.pl, październik
Festiwal podtrzymuje tradycję wyrobu koronek klockowych, a odbywa się w polskiej „stolicy” koronkarstwa: wsi Bobowa. Na imprezę przyjeżdżają koronkarze m.in. ze Słowacji, Czech, Belgii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Anglii. 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty