Kategorie:

zaawansowane

Noc Naukowców w Małopolsce.

28 września odbędzie się jedenasta edycja „Nocy naukowców”. Jest to wydarzenie poświęcone nauce, które na przestrzeni lat na stałe wpisało się w kalendarium popularnonaukowych imprez. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza do: Andrychowa, Chrzanowa, Krakowa, Niepołomic, Nowego Sącza, Oświęcimia, Skawiny oraz Tarnowa. Spotkania mają na celu popularyzację nauki wśród mieszkańców oraz pokazanie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, jak i zachęcenie ich do wyboru kariery naukowej. Jest to również doskonała okazja, aby poznać naukowców w zupełnie innej roli – jako zwyczajnych ludzi z wielkimi pasjami i ciekawymi zainteresowaniami. 

 

Pierwsze edycje były niewielkimi wydarzeniami, dziś z popularnej imprezy zadowolonych jest wielu uczestników, dla których jest to doskonała możliwość do poszerzania swojej wiedzy, poprzez kontakt z wieloma naukowcami. Noc Naukowców rozrosła się do ogromnych rozmiarów, w bardzo szybkim tempie.  W  2007 roku w wydarzeniu uczestniczyło  5 partnerów i 3500 gości, a już w 2016 roku impreza była tworzona przez 40 partnerów i blisko 77 000 uczestników.

Program zapowiada się niezwykle ciekawie. Znajdą się w nim różnorodne aktywności, eksperymenty, warsztaty, pokazy laboratoryjne, demonstracje i spotkania z naukowcami. Dla młodszych uczestników organizatorzy zapewniają: zabawy edukacyjne, konkursy, gry oraz pokazy filmowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, interesujące będą eksperymenty z chemii, fizyki i astronomii jak i matematyki i informatyki. Odbędą się prezentacje i wykłady z dziedziny biologiczno-medycznej a  dla miłośników innych dziedzin polecamy nauki humanistyczne, społeczne oraz ekonomiczne, a także sztukę i technikę. Wszystkie te działania z pewnością przybliżą pracę naukowców, pozwolą też wspólnie śmiać się i bawić, a dla wielu młodych ludzi być może staną się zachętą do wybrania kariery naukowej.

Na wszystkie imprezy Małopolskiej Nocy Naukowców wstęp jest wolny. A szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej:   www.nocnaukowcow.malopolska.pl

 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty