• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

26 kwietnia już po raz dwunasty w Krakowie rusza Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Ta jedna z największych tego typu imprez w Europie potrwa do 5 maja.

Filmy polskie i zagraniczne będą emitowane w kinach studyjnych, na dachach kamienic, w kinie nad Wisłą.

Festiwal podzielony jest na kilka części – jego najważniejszą częścią jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - sto tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe Jury. W tym roku w jego skład wejdą różnorodne osoby związane ze światem filmu. Będą to: laureat Oscara Allan Starski, kostiumografka Anna B. Sheppard, reżyser filmowy i teatralny Roger Michell  oraz autorka zdjęć i reżyserka filmowa Ellen Kuras.

Podczas festiwalu odbywa się również Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w których najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę Kulczyk Foundation w wysokości trzystu tysięcy złotych, a także organizowane są liczne warsztaty oraz wykłady i spotkania branżowe.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Off Camera. Szczegółowy program festiwalu oraz bilety dostępne są na stronie internetowej www.offcamera.pl

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty