Kategorie:

zaawansowane

Małopolska dla aktywnych

Góry i lasy, jeziora i rzeki oraz liczne tereny sportowe – Małopolska to wymarzone miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek. Korzystając z uroków dzikiej przyrody, można tu przemierzyć setki szlaków: pieszych, rowerowych czy konnych, a przy okazji zobaczyć wiele interesujących zabytków. 

Wycieczki opisane w publikacji prowadzą najpiękniejszymi małopolskimi szlakami i drogami, w okolicach miast lub popularnych miejscowości wypoczynkowych.

Małopolska to również jeziora i rzeki wyróżniające się wyjątkową malowniczością. Najpiękniejszy i najbardziej znany jest pieniński przełom Dunajca, stanowiący popularny szlak wodny. Można go pokonać na tratwach flisaków, choć bardziej zaawansowani i rządni przygód zapewne wyruszą na niego kajakiem górskim.

Do wyjątkowo pięknych należy również przełom Popradu w Beskidzie Sądeckim. Malowniczości i atrakcyjności turystycznej trudno też odmówić jeziorom zaporowym. Choć stworzone ręką człowieka, doskonale wpisują się w krajobraz, a plaże, wypożyczalnie sprzętu wodnego i inne udogodnienia pozwalają na spędzenie miłych chwil nad wodą. 

Małopolska to także prawdziwy raj dla amatorów wspinaczki. Skalne turnie Tatr czy wapienne ostańce Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a nawet piaskowcowe skałki i głazy Pogórza Karpackiego, oferują tysiące dróg wspinaczkowych. Chętni mogą korzystać ze sztucznych ścianek oraz szlifować umiejętności w szkołach wspinaczki.

By poczuć się jak ptak, wystarczy poszybować w przestworzach szybowcem, motolotnią czy paralotnią. Mozaika pól i łąk, lasy i góry, jeziora i wstęgi rzek oglądane z nieba tworzą niezapomniane widoki. Ogromną dawkę emocji gwarantują skoki spadochronowe. A przecież na tym nie kończą się atrakcje dla spragnionych mocnych wrażeń: można jeszcze poszaleć na jednym z licznych poligonów paintballa, skoczyć na bungee, przeżyć rafting i doświadczyć wielu, wielu innych rzeczy.


Drukuj

Polecamy

  • Zapraszamy na Szlaki Małopolski

    Zapraszamy na portal internetowy GEOPORTAL prezentujący szlaki turystyczne Małopolski. Wirtualne przewodniki – Geoportal i Portal Krajoznawczy – umożliwiają szczegółowe planowanie wycieczek pieszych...  

  • Aktywnie latem

    Góry i lasy, jeziora i rzeki oraz liczne tereny sportowe – Małopolska to wymarzone miejsce dla lubiących aktywny wypoczynek. Korzystając z uroków dzikiej przyrody, można tu przemierzyć setki...  

  • Główny Szlak Beskidu Wyspowego

    Beskid Wyspowy, wchodzący w skład Beskidów Zachodnich, z najwyższym szczytem – Mogielicą, stanowi urokliwy teren położony pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Cechą charakteryzującą tę cześć regionu jest...  

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty