Kategorie:

zaawansowane

Majówka na rozpoczęcie sezonu

Sądecki Park Etnograficzny wraz z Miasteczkiem Galicyjskim w Nowym Sączu serdecznie zapraszają do udziału w szeregu wydarzeń rozpoczynających sezon turystyczny.

Majówka odbędzie się 1 maja - w Miasteczku Galicyjskim w godzinach 10.00-18.00 organizator planuje tradycyjny kiermasz rękodzieła artystycznego i zwiedzanie Miasteczka, natomiast w Sądeckim Parku Etnograficznym również w godzinach 10.00-18.00 odbędą się m.in. warsztaty i pokazy wyrobów kwiatków z bibuły, pokazy prac szewskich, wyrobów koronek klockowych czy wyplatanie rękawic furmańskich.  Zaplanowano również degustację potraw kuchni regionalnej: ziemniaki pieczone w kurnej chałupie i podpłomyki z pieca chlebowego. O godzinie 11.00 i 12.00 zabrzmi „Muzyka Jaśka Kubika” z Krościenka i Kapela „Szumiąca woda” z Rytra. Wstęp płatny 3 zł.

W tym samym dniu w sądeckim skansenie odbędzie się drugie wydarzenie pn. Wesele Górali Łąckich czyli inscenizacja w wykonaniu Zespołu Regionalnego Górale Łąccy z Łącka, które odbędzie się o godzinie 14.00. Również w ramach tej imprezy  w godzinach 10.00-18.00 odbędą się pokazy m.in. przygotowania różdżki weselnej, a także pędzenia śliwowicy łąckiej. Wstęp płatny 1 zł.

Szczegółowy program obu wydarzeń na stronie internetowej www.muzeum.sacz.pl/aktualnosci/wszystkie/

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty