Kategorie:

zaawansowane

Maj

Wielka Majówka Tatrzańska
Zakopane, www.tatry.pl, 1–3 maj
W długi majowy weekend pod Gubałówką organizowane są występy zespołów regionalnych z Podhala oraz Słowacji.Równocześnie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej, pokazy wyrobów podhalańskich twórców ludowych i wiele innych atrakcji.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „PKO Off Camera ”
Kraków, www.offcamera.pl, maj
Święto kina niezależnego, podczas którego seanse filmowe obejmują projekcje tematyczne, retrospektywy twórców i filmy z wybranych krajów świata wyświetlane w małych kinach studyjnych.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
Małopolska, www.dnidziedzictwa.pl, połowa maja
W imprezie biorą udział różne muzea i liczne obiekty zabytkowe, na co dzień często nie udostępniane zwiedzającym. To okazja do ich zwiedzenie z przewodnikiem obejrzenia ciekawych wystaw, wzięcia udziału w wykładach i warsztatach.Impreza organizowana przez Województwo Małopolskie.

Noc Muzeów
Małopolska, www.krakowskienoce.pl, połowa maja
Noc Muzeów to dziś wielkie międzynarodowe wydarzenie: w całej Europie uczestniczy w nim aż 120 miast z setkami placówek muzealnych. Można je wówczas zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem za darmo lub za symboliczną opłatą.

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej
Małopolska, www.drewniana.malopolska.pl,maj–wrzesień
Podczas letnich miesięcy można zwiedzać kilkadziesiąt nieudostępnianych na co dzień zabytków budownictwa drewnianego.Z wydarzeniem tym powiązany jest konkurs fotograficzny,którego tematem jest architektura drewniana.

Krakowski Piknik Archeologiczny 
Kraków-Branice, www.ma.krakow.pl, koniec maja
Organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie piknik odbywa się w dawnej wsi Branice (obecnie teren dzielnicy Nowa Huta). Impreza obejmujem.in. spotkania historyczne grup rekonstrukcyjnych i bractw rycerskich, prezentujących życie i walki w dawnych wiekach.

Krakowski Festiwal Filmowy 
Kraków, www.kff.com.pl, przełom maja i czerwca
Jedna z najstarszych w Europie imprez poświęconych filmom dokumentalnym,animowanym i krótkometrażowym. Obejrzeć można nawet 250 filmów z całego świata, a festiwal co roku licznie zaszczycają międzynarodowi goście i twórcy filmowi.

Pochód Lajkonika
Kraków, www.mhk.pl,maj/czerwiec/lipiec
W oktawę Bożego Ciała (czyli w osiem dni po tym święcie) ulice Krakowa przemierza barwny pochód z kolorowym konikiem „dosiadanym” przez brodatego jeźdźca. To pradawna tradycja, podobno związana z XIII-wiecznym najazdem Tatarów na miasto.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari 
Nowy Sącz, www.adasari.pl, 2. poł. maja 
Impreza propaguje wartościową muzykę różnych gatunków. Oprócz konkursu wokalnego na festiwal składają się liczne koncerty symfoniczne i kameralne,a także spotkania pedagogów śpiewu polskich akademii muzycznych.

Jarmark Kasztelański 
Oświęcim, www.muzeum-zamek.pl, początek maja 
Jarmark Kasztelański to impreza plenerowa, która odbywa się na dziedzińcu zamkowym. Odzwierciedla klimat i charakter epoki, atmosferę dawnych jarmarków średniowiecznych.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty