Kategorie:

zaawansowane

Lotnisko

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice położony jest na zachód od Krakowa, w odległości 11 km od centrum miasta. Więcej informacji: Port Lotniczy w Krakowie-Balicach,  www.krakowairport.pl

Do portu lotniczego z centrum Krakowa prowadzą cztery niezależne drogi, a także bezpośredni zjazd z autostrady A4.
Do lotniska można dojechać autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie (MPK S.A.)
- nr 292 (z przystanku przy Krakowskiej Szkole Wyższej przez przystanki m.in. Dworzec Główny, Nowy Kleparz, Cracovia na Balice; ok. 50 minut) 
- nr 208 (z przystanku „Bronowice Małe” przez przystanki m.in. Mydlniki, Podkamycze, Szczyglice na Balice; czas przejazdu: ok. 20 minut). Końcowy przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed terminalem pasażerskim.
Rozkłady jazdy tych autobusów są dostępne pod adresem www.mpk.krakow.pl
Bilety autobusowe można nabyć m.in. w kioskach i innych punktach handlowych, w automatach ulicznych, w automatach biletowych mobilnych zamontowanych w pojazdach oraz u kierowcy autobusu.

Połączenia centrum miasta – lotnisko Balice obsługuje też szybka linia kolejowa Kolei Małopolskich Sp. z o.o. (czas przejazdu: ok. 17 minut, bilety do nabycia w pociągu);  Przystanek kolejki znajduje się bezpośrednio przy terminalu lotniczym. 

Rozkład jazdy na trasie Balice - Kraków Główny 

Rozkład jazdy na trasie Wieliczka - Kraków Główny - Balice

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty