Kategorie:

zaawansowane

Lipiec


EtnoKraków - Euroradio Folk Festival / Festiwal Rozstaje
Kraków, www.etnokrakow.pl, lipiec
Festiwal muzyczny, poświęcony takim gatunkom jak world music, etnojazz i etno, na który zapraszane są zespoły i wykonawcy z Polski i świata, obejmuje koncerty plenerowe, kameralne i warsztaty muzyczne.

Międzynarodowy Festiwal Organowy
Zakopane, www.imprezy.e-zakopane.pl, lipiec–sierpień
Latem w zakopiańskich kościołach odbywają się koncerty muzyki organowej.Artyści m.in. z Polski, Niemiec, Słowacji, Brazylii czy Japonii wykonują utwory zarówno znane, jak i mniej popularne.

Tatrzańskie Wici 
powiat tatrzański, www.tatry.pl, lipiec – wrzesień
Cykl plenerowych imprez organizowanych latem, głównie w Zakopanem, obejmuje m.in. paradę zbójników, inscenizację góralskiego wesela, Festiwal Oscypka,wybory góralskiej miss itp.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Kraków, www.teatrkto.pl, 1. poł. lipca 
Podczas festiwalu obejrzeć można widowiska oraz spektakle plenerowe trup teatralnych, a nawet pojedynczych aktorów z całego świata. Odbywają się one na Rynku Głównym, ulicach Starego Miasta i Kazimierza.

Festiwal Ballady Europy 
Niepołomice, www.balladsofeurope.pl, połowa lipca 
Koncertów ballad, czyli śpiewanych opowieści i poezji sławnych twórców i kompozytorów,w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i artystów mniej znanych można wysłuchać w pięknej scenerii renesansowego dziedzińca zamku królewskiego w Niepołomicach.

Łemkowska Watra 
Zdynia, www.lemkounion.republika.pl, 3. lub 4. tydzień lipca
Ta impreza w górskiej dolinie w Beskidzie Niskim gromadzi Łemków z całego świata:organizowane są koncerty muzyki tradycyjnej oraz współczesnej rozrywkowej opartej na folklorze łemkowskim, warsztaty tradycyjnych umiejętności, wystawy itp.

Redyk
Jaworki k. Szczawnicy, www.mokszczawnica.pl, lipiec
Redyk to wyjście owiec na wypas, a jako impreza:regionalne potrawy, strzyżenie owiec, pucenie (robienie)oscypka i wiele innych atrakcji przypominających zwyczaje pasterskie i przybliżających kulturę górali. Tradycyjnie najważniejszy redyk wyruszał z Ludźmierza na Podhalu.

Pierścień św. Kingi 
Bochnia, Krościenko nad Dunajcem, Dębno, www.mik.krakow.pl, lipiec 
Szereg wydarzeń inspirowanych średniowieczem: interaktywnych gier terenowych,pokazów, warsztatów i wycieczek, w każdą lipcową niedzielę w jednymz miast związanych z postacią św. Kingi.

Dni Muzyki Karola Szymanowskiego
Zakopane, www.szymanowski.zakopane.pl, 2. poł. lipca 
Impreza o długiej tradycji popularyzuje muzykę jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Podczas licznych koncertów posłuchać można także utworów innych artystów, wybrać się na wykład lub spotkania z twórcami.

Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”
Nowy Sącz, www.swietodziecigor.pl, koniec lipca 
Uczestniczą w nim zespoły dziecięce z terenów górskich na całym świecie, wspólnie koncertując i spędzając razem czas.

Międzynarodowy Festiwal Organowy
Nowy Targ, www.nowytarg.pl, lipiec-sierpień
W kościele Św. Katarzyny co roku rozpoczynają się letnie koncerty organowe.Gośćmi koncertów są światowej sławy organiści, prezentujący znakomity warsztat interpretacyjny utworów organowych od klasyki po współczesność.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty