Kategorie:

zaawansowane

Festiwal Sacrum Profanum.

Od 11 do 17 września, Kraków będzie miejscem odbywającego się Festiwalu Sacrum Profanum, który stanowi jedno z najbardziej rozpoznawanych wydarzeń w Małopolsce. Tegoroczny festiwal będzie nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i będzie prezentował hasła: NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT. Organizatorzy odpowiedzą na pytania: czy kultura w dzisiejszych czasach musi istnieć na drugim planie wobec polityki?

Wielu artystów podjęło wyzwanie udowodnienia, iż dzięki kulturze stanowiącej wolność wypowiedzi, może dojść do spotkania różnych idei i ważnych tematów. Motywy przewodnie festiwalu zaskakują i przyciągają uwagę, nie tylko przez fakt braku samogłosek, ale również przez refleksję nad tym czy możemy się cieszyć ideami zawartymi w haśle przewodnim festiwalu.

Propozycje artystycznego wyrazu będą posiadały trzystopniową skalę, która będzie przedstawiała propozycje łatwe w odbiorze, wymagające zaangażowania oraz te najbardziej awangardowe.

W tym roku na scenie pojawią się koncerty takich zespołów jak: Meduza, Actions, Ustroje, Bengt, Accumulation, Folk Music, Doing by Not Doing, Żywiół, Aeolian, The Shape of Jazz to Come, Antagonizmy, Spółdzielnia oraz Emigranci. Festiwal będzie miejscem wystąpienia Teatru Muzycznego Blisko oraz Otheroom. Zespoły będą prezentowały wiele nurtów: spotkanie jazzu z muzyką współczesną, muzykę improwizowaną, free jazz oraz muzykę ludową.

Festiwal budowany jest przez wielu wybitnych artystów, którzy są dobrze znani nie tylko w kraju ale na całym świecie.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej wydarzenia – www.sacrumprofanum.com

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty