Kategorie:

zaawansowane

Czerwiec


Parada Smoków
Kraków, www.paradsmokow.pl, czerwiec
Barwny korowód smoków, rycerzy i dam dworu oraz smoczy piknik na Bulwarach Wiślanych - smoczysta zabawa gwarantowana!


Święto Zabawki Ludowej
Stryszawa, www.stryszawa.pl, przełom maja i czerwca
Święto związane z tradycjami zabawkarstwa ludowego w Stryszawie i jej okolicach:konkursy na zabawkę ludową, która powinna być wykonana z naturalnych materiałów, występy zespołów folklorystycznych, kiermasz.

Konkurs Malowana Chata 
Zalipie, www.muzeum.tarnow.pl , 1. poł. czerwca 
Tradycję malowania chałup i domów w ozdobne wzory na wsiach Powiśla Dąbrowskiego podtrzymuje coroczny konkurs, organizowany w kilku kategoriach.Towarzyszą mu spektakle teatralne i koncerty.


Małopolski Festiwal Smaku 
Oświęcim, Kraków, Wieliczka, Wadowice Tarnów, Nowy Sącz, Stary Sącz, Nowy Targ, Miechów,www.smak.malopolska.pl, czerwiec–sierpień 
Cykl imprez, promujących małopolskie produkty regionalne i ekologiczne oraz przygotowywane z nich potrawy i specjały tradycyjne. W ramach festiwalu organizowane są kiermasze i konkursy.

Festiwal dla Pokoju 
Oświęcim, www.lifefestival.pl, czerwiec 
To trzydniowy festiwal muzyczny, którego dyrektorem artystycznym jest dziennikarz muzyczny Darek Maciborek. Główną ideą imprezy jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.


Festiwal Orkiestr Dętych „Echo Trombity”
Nowy Sącz, www.mcksokol.pl, 2. poł. czerwca
Festiwal rozpoczyna przemarsz finalistów ulicami starego miasta. Po nim następuje prezentacja zespołów na Rynku, po czym dalsze przejście do parku Strzeleckiego na finałowy koncert.

Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl”
Tarnów, www.muzeum.tarnow.pl,połowa czerwca
W programie imprezy są m.in. uroczystości ku czci ofiar Zagłady, zbiorowe zwiedzanie zabytków Szlaku Żydowskiego w Tarnowie oraz wystawy, koncerty „PodBimą” i spektakle teatralne przybliżające kulturę żydowską.

Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Kraków, www.opera.krakow.pl, przełom czerwca i lipca
Cykl specjalnych spektakli operowych z gościnnym udziałem sławnych śpiewaków z całego świata i słynnych zespołów operowych. Prócz oper prezentowane są również przedstawienia baletowe.

Krakowska Noc Teatrów 
Kraków, www.krakowskienoce.pl, 1. poł. czerwca 
Jedna z cyklu imprez Krakowskie Noce, podczas której w ciągu jednej nocy obejrzeć można spektakle teatrów tradycyjnych oraz ulicznych, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych i spotkaniach z aktorami.

Wianki i Jarmark Świętojański 
Kraków, www.wianki.krakow.pl, 2. poł. czerwca
Impreza na bulwarach wiślanych pod Wawelem nawiązująca do obchodów Nocy Świętojańskiej i sobótki. Wydarzenie wpisane na stałe do kalendarium imprez krakowskich odbywa się w wielu innych miejscach, takich jak: Rynek Główny, Mały Rynek, Plac Szczepański, Plac Nowy, Plac św. Marii Magdaleny.

Świętojańska Noc Muzealna 
Małopolska, www.zamekdebno.pl,koniec czerwca
W ramach tej odbywającej się pod koniec czerwca imprezy, przypominającej wcześniejszą o miesiąc noc muzealną, wiele placówek ponownie organizuje specjalne atrakcje (pokazy, wykłady itp.) i nocne zwiedzanie.

Małopolski Piknik Lotniczy 
Kraków, www.pikniklotniczy.krakow.pl,koniec czerwca 
Impreza organizowana na starym lotnisku krakowskim Rakowice-Czyżyny. Obejmuje pokazy akrobacji lotniczych, skoków spadochronowych oraz prezentacje ciekawych samolotów i śmigłowców.

Festiwal Kultury Żydowskiej 
Kraków, www.jewishfestival.pl,czerwiec|lipiec 
W ramach jednego z największych tego typu festiwali na świecie organizowane są koncerty żydowskiej muzyki ludowej, klasycznej i klezmerskiej, wykłady,wystawy, spektakle, warsztaty, projekcje filmowe.

Festiwal Muzyki Dawnej
Stary Sącz, www.festiwal.stary.sacz.pl, czerwiec|lipiec
W koncertach festiwalowych biorą udział wykonawcy i zespoły muzyki dawnej z całej Europy. Finał odbywa się na placu przed klasztorem; wówczas też organizowane jest plenerowe widowisko muzyczne z pokazem dawnych tańców i zabaw. 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty