• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Baseny termalne – antidotum na zimny sezon.

Zima to czas, kiedy szczególnie doceniamy baseny termalne. Termy w Małopolsce rozmieszczone są w bezpośredniej lub bliskiej odległości ośrodków narciarskich, co pozwala na realizację aktywności pod hasłem „z nart do basenu”. Ci, którzy nie uprawiają aktywnych sportów zimowych, również chętnie wygrzewają się w gorących źródłach. Wody termalne w naszym regionie występują na Podhalu, w Niecce Podhalańskiej, ograniczonej Pienińskim Pasem Skałkowym.  Poza leczniczym składem mineralnym, mają również właściwości terapeutyczne.

Wszystkie termy zapewniają gościom mnóstwo atrakcji. Są wśród nich baseny wyposażone w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak  bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, rwące potoki, dysze wodne. Towarzyszą  im baseny whirpool z wodą solankową i siarkową, sauny ze strefą „tekstylną” i nietekstylną, groty solne, a ponadto baseny pływackie i zjeżdżalnie. Dużo uwagi poświęca się najmłodszym: rodzinom z dziećmi dedykowane są strefy zabawy. 

W kompleksie Termy Bukovina  w Bukowinie Tatrzańskiej wodę termalną wydobywa się z głębokości 2400 m z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu, a zawiera ona m.in. sód, wapń ,potas , siarkę, magnez  oraz chrom.

Baseny Termy Bania w Białce Tatrzańskiej napełniono wodą mineralną, zawierającą siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Termy są częścią ośrodka narciarskiego Bania.

W Chochołowskich Termach woda wydobywana jest z głębokości prawie 4000 m. Skały, które są nią nasączone, oddają mnóstwo dobroczynnych mikroskładników takich jak siarka , wapń , magnez  czy sód .

W Szaflarach znajdują się termy Gorący Potok z naturalną, surową wodą siarkową. Lecznicza woda siarkowa uzupełniona jest o tężnię solną i  kadzie z borowiną pochodzącą z ziem  Czarnego Dunajca .

Termy Szaflary w Szaflarach wyróżniają się wysokozmineralizowaną wodą termalną , o najwyższym stopniu mineralizacji spośród podhalańskich wód termalnych. Cennymi składniki mineralnymi kąpieliska są: potas, sód, magnez, wapń, żelazo, siarka.

Kąpiele w wodzie termalnej obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy i bezsenność. Przebywanie w wodzie termalnej przyspiesza również rekonwalescencję, eliminuje schorzenia i niedoskonałości układu ruchu i skóry. 

Zapraszamy wszystkich, chcących zrelaksować się w wodach termalnych, do odwiedzenia obiektów najwyższej jakości, które pozwolą na zdrowe i przyjemne spędzenie wolnego czasu.

Więcej informacji znajdą Państwa na poniższych stronach internetowych: www.termabukowina.pl; www.termabania.pl; www.chocholowskietermy.pl www.goracypotok.pl; www.termyszaflary.com

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty