• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Zagadki architektury Olkusza

Zapraszamy w piątek 22 marca na bezpłatny spacer historyczny „Od gotyku do modernizmu – ciekawostki architektury Olkusza”.

Chętni do udziału w spacerze spotykają się w piątek 22 marca o godz. 16.00 pod Punktem Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8). Ciekawostki architektury Olkusza będą prezentowali przewodnicy z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz olkuskiego magistratu. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się więcej o klasycystycznych budynkach magistratu i starostwa, gotyckich i renesansowych detalach architektonicznych olkuskich kamienic, a także o gotyckim kościele św. Andrzeja i wznoszącej się obok neogotyckiej dzwonnicy. Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji  „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski.
Szczegółowe informacje o akcji, która jest elementem obchodów 720 lecia Olkusza można znaleźć na stronie internetowej olkuskiego magistratu (www.olkusz.eu) w zakładce „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Ulotki z całorocznym programem akcji można otrzymać w urzędzie, olkuskim Punkcie Informacji Turystycznej, a także w muzeach i bibliotekach. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT w Olkuszu (ul. Floriańska 8), tel. 32 6421926, it.olkusz@msit.malopolska.pl.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty