Kategorie:

zaawansowane

Muzea za pół ceny

W ramach akcji "Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny" zapraszamy 15 i 16 marca do tańszego zwiedzania olkuskich muzeów.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, który włączył się w akcję „Polska - Zobacz Więcej-weekend za pół ceny” zaprasza 15 i 16 marca do zwiedzania muzeów za połowę ceny biletu. Zapraszamy do Muzeum Afrykanistycznego (bilet normalny: 4,00 zł, bilet dla emeryta: 3,00 zł, bilet ulgowy: 2,50 zł, bilet przedszkolak: 1,00 zł), Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego (bilet normalny: 4,00 zł, bilet dla emeryta: 3,00 zł, bilet ulgowy: 2,50 zł, bilet przedszkolak: 1,00 zł) oraz Kolekcji Minerałów i Skamieniałości Jury Krakowsko – Częstochowskiej (bilet normalny: 2,00 zł, bilet dla emeryta: 1,50 zł, bilet ulgowy: 1,00 zł). Bezpłatnie będzie można zobaczyć wystawę „Fotograficy Olkuscy 2019”. Placówki muzealne mieszczą się w MOK Centrum Kultury, ul. Szpitalna 32. W piątek i sobotę poza zwiedzaniem można wziąć udział w ciekawych działaniach organizowanych przez olkuski MOK. W godz. 9.00-16.00 będą quizy i krzyżówki muzealne oraz prezentacje multimedialne, a w godzinach 11.00 i 15.00 bezpłatne oprowadzanie po kolekcjach. Dodatkowo w sobotę 16 marca o godz. 15.00 rozpoczynają się warsztaty fotograficzne w ramach wystawy Fotograficy Olkuscy 2019 pod hasłem Pejzaż.
Dzięki akcji pt. "Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny" i działaniom MOK, turyści odwiedzający Olkusz, niezależnie od pogody, nie rujnując kieszeni i nie pokonując tysięcy kilometrów będą mogli poznać życie codzienne i kulturę Czarnego Lądu, ponadczasowe obiekty sztuki użytkowej Władysława Wołkowskiego - jednego z dwudziestu najważniejszych polskich dizajnerów XX wieku oraz podziwiać skamieniałości i podziemne skarby Jury Krakowsko - Częstochowskiej.
Ogólnopolską akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY zainicjowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od czterech edycji organizuje ją Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z MSIT. 

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty