Kategorie:

zaawansowane

Muzea w smartfonach

Olkuskie placówki muzealne od niedawna mają swoje wizytówki w bezpłatnej aplikacji Guides4Art na urządzenia mobilne.

W aplikacji zostały bezpłatnie zamieszczone teksty oraz fotografie zachęcające do zwiedzania pięciu olkuskich placówek muzealnych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. W ten sposób osoby korzystające z urządzeń mobilnych mogą zapoznać się z ofertą olkuskiego Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, Kolekcji Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko – Częstochowskiej, a także zamku Rabsztyn i Chaty Kocjana. Informacje o tych placówkach można zarówno przeczytać, jak i odsłuchać na urządzeniu mobilnym. Swoje wizytówki mają także Muzeum Regionalne PTTK oraz Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej.
Aplikacja Guides4Art to funkcjonalne narzędzie, które pozwala na efektywne zwiedzanie najciekawszych miejsc w Polsce. Turyści, którzy mają zainstalowaną aplikację Guides4Art na swoim urządzeniu mobilnym, przejeżdżając przez Olkusz będą mieli na mapie zaznaczone lokalizacje olkuskich placówek muzealnych wraz z fotografiami i opisami. Aplikacja przydaje się także podczas planowania wyjazdów. Można w niej znaleźć informacje o 1223 muzeach w całej Polsce. Dzięki temu będąc na wycieczce nie pominiemy interesujących wystaw oraz muzeów. Jest też możliwość zwiedzania wybranych muzeów razem z przewodnikiem audiowizualnym i podzielenia się ze znajomymi ciekawymi obiektami. Przydatną funkcją aplikacji jest aktualny kalendarz wydarzeń kulturalnych, wystaw, spektakli i koncertów w danej okolicy.
Aplikację Guides4Art można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej http://www.guides4art.pl/ lub poprzez QR kody umieszczone na plakatach, jakie znajdują się w olkuskich muzeach i placówkach kulturalnych.

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty