• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

Inauguracja Sezonu Turystycznego 2019

Zapraszamy 26 - 27 kwietnia do Olkusza na Inaugurację Sezonu Turystycznego 2019. Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W piątek 26 kwietnia w MOK-Centrum Kultury (ul. Szpitalna 32) o godzinie 17.00 rozpocznie się konferencja z okazji Inauguracji Sezonu Turystycznego 2019. Cykl wykładów rozpocznie Jacek Sypień, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, który będzie mówił o promocji turystyki w gminie Olkusz. Następnie Emilia Kotnis – Górka, kierownik Biura Promocji UMiG zaprezentuje referat „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich – nowoczesność w służbie historii”. Potem Andrzej Feliksik, prezes olkuskiego Klubu Przewodników „Ilkussia” zaprezentuje wykład „Przyroda ziemi olkuskiej a eksploatacja kruszców”. Kolejnym punktem konferencji będzie otwarcie wystawy „… a pod zamkiem był dwór” (partnerzy Muzeum Regionalne PTTK w Olkuszu, Stowarzyszenie Krucza Skała).  Następnie Piotr Olejniczak przedstawi wykład  „Różne oblicza kalcytu”, a Ryszard Wnuk referat „Kopalnia wiedzy o cynku ZHG Bolesław SA w Bukownie”. Konferencję zakończy prezentacja pt. Promocja zamku prowadzona przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”, jaką przedstawi jego prezes Jacek Sypień. Udział w konferencji jest bezpłatny.
W sobotę 29 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza do Chaty Kocjana w Rabsztynie, gdzie przygotowano szereg atrakcji. Od godz. 10.00 do 18.00 będzie zwiedzanie, rebusy, prezentacje multimedialne i  loty samolocików. O godz. 12.00 i 16.00 nieodpłatne oprowadzanie po Chacie Kocjana i wzgórzu zamkowym, a od godz. 15.00 do 17.00 warsztaty z grupą rękodzieła Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jaki działa przy MOK.  Niestety w tym roku, za racji na prace prowadzone na terenie zamku na zlecenie gminy Olkusz, zamek Rabsztyn nie będzie dostępny dla zwiedzających.
Atrakcje czekają także na turystów, którzy tego dnia odwiedzą MOK-Centrum Kultury, gdzie od godziny 9.00 do 16.00 będzie zwiedzanie muzeów i kolekcji, krzyżówki i quizy muzealne oraz prezentacje multimedialne, a o godzinach 11.00 i 15.00 bezpłatne oprowadzanie po kolekcjach.
Organizatorem Inauguracji Sezonu Turystycznego 2019 jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Partnerami Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Klub Przewodników „Ilkussia”. Patronat medialny: Przegląd Olkuski.

     
     

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty