• Mapa strony
  • Strona główna
  • Logowanie
  • Poleć znajomemu

Kategorie:

zaawansowane

II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

W dniach od 7 do 11 listopada w Krakowie odbędzie się II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętej Siostry Faustyny Kowalskiej".

8 listopada (czwartek)  odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych.
9, 10 oraz 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski. W Krakowie uczestnicy zobaczą takie miejsca jak  Stare Miasto, Centrum Jana Pawła oraz  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Poza tym zwiedzą również Kopalnię Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafię i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylikę w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie.
Honorowymi patronami Kongresu są Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
Celem wydarzenia jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski, turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.  Na kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej, tacy jak: koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji zainteresowani organizowaniem przyjazdów obcokrajowców do Polski.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej: www.icortap.com/pl 

Drukuj

Zawartość plecaka

Twój plecak jest pusty